Schurter TA45-ABTWF200U3-AZM10
TA45-ABTWF200U3-AZM10 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-ABTWF200U3-AZM10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-ABTWF200U3-AZM10.pdf
Availability of TA45-ABTWF200U3-AZM10
QUANTITY
TA45-ABTWF200U3-AZM10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-ABTWF200U3-AZM10
Internal Part NumberEIS-TA45-ABTWF200U3-AZM10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesTA45
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-ABTWF200U3-AZM10
Related LinksTA45-ABTWF, TA45-ABTWF200U3-AZM10 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-ABTWF200U3-AZM10 Details Description
Related parts for TA45-ABTWF200U3-AZM10
ADAPTER BNC MALE-BINDING POSTS datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANSISTOR RF 4.5W 12V PLD-1.5 datasheet.pdf