Toshiba Semiconductor & Storage TA48L033F(TE12L,F)
TA48L033F(TE12L,F) picture photo
Mfg. Part Number
TA48L033F(TE12L,F)
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A PWMINI
Datasheet Download
TA48L033F(TE12L,F).pdf
Availability of TA48L033F(TE12L,F)
QUANTITY
TA48L033F(TE12L,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of TA48L033F(TE12L,F)
Internal Part NumberEIS-TA48L033F(TE12L,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.27V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C