Ohmite TA810PW150RJ
TA810PW150RJ picture photo
Mfg. Part Number
TA810PW150RJ
Brief Description
RES 150 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA810PW150RJ.pdf
Availability of TA810PW150RJ
QUANTITY
TA810PW150RJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TA810PW150RJ
Internal Part NumberEIS-TA810PW150RJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA810PW150RJ
Related LinksTA810P, TA810PW150RJ Datasheet, Ohmite Distributor
TA810PW150RJ Details Description
Related parts for TA810PW150RJ
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
TRANSDUCER 2500# PRES 0.5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 620V 8.4A TO-220FP datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM DPST-NO 10A QC datasheet.pdf
RES 900K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf