Ohmite TA810PW270RJE
TA810PW270RJE picture photo
Mfg. Part Number
TA810PW270RJE
Brief Description
RES 270 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA810PW270RJE.pdf
Availability of TA810PW270RJE
QUANTITY
TA810PW270RJE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA810PW270RJE
Internal Part NumberEIS-TA810PW270RJE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height1.020" (25.91mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA810PW270RJE
Related LinksTA810P, TA810PW270RJE Datasheet, Ohmite Distributor
TA810PW270RJE Details Description
Related parts for TA810PW270RJE
CABLE MCX-RA/MCX-RA 36" RG-316 datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 22V datasheet.pdf
CELL AND POSITIONING SHIELD 2.5G datasheet.pdf
CAP FILM 3.9 UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf