Ohmite TA810PW820RJE
TA810PW820RJE picture photo
Mfg. Part Number
TA810PW820RJE
Brief Description
RES 820 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA810PW820RJE.pdf
Availability of TA810PW820RJE
QUANTITY
TA810PW820RJE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA810PW820RJE
Internal Part NumberEIS-TA810PW820RJE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA810PW820RJE
Related LinksTA810P, TA810PW820RJE Datasheet, Ohmite Distributor
TA810PW820RJE Details Description
Related parts for TA810PW820RJE
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 510MHZ 8CSP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT US8 datasheet.pdf
XBEE PRO MODULE datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY/GO 24TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 351MA 2.75 OHM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 100MHZ 8UDFN datasheet.pdf