Ohmite TAH20PR470JE
TAH20PR470JE picture photo
Mfg. Part Number
TAH20PR470JE
Brief Description
RES 0.47 OHM 20W 5% TO220
Datasheet Download
TAH20PR470JE.pdf
Availability of TAH20PR470JE
QUANTITY
TAH20PR470JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TAH20PR470JE
Internal Part NumberEIS-TAH20PR470JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height0.650" (16.52mm)