AVX Corporation TAJA104M050SNJ
TAJA104M050SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA104M050SNJ
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 50V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA104M050SNJ.pdf
Availability of TAJA104M050SNJ
QUANTITY
TAJA104M050SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA104M050SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA104M050SNJ
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)22 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA104M050SNJ
Related LinksTAJA104, TAJA104M050SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA104M050SNJ Details Description
Related parts for TAJA104M050SNJ
CONN PLUG 3POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
WIRE DEREELER ASSY VERT MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .049" 24POS SMT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 11POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLMT,2F,ZNC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT M12 datasheet.pdf