AVX Corporation TAJA155M025RNJ
TAJA155M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA155M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA155M025RNJ.pdf
Availability of TAJA155M025RNJ
QUANTITY
TAJA155M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA155M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA155M025RNJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
Standard Package2,000
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA155M025RNJ
Related LinksTAJA155, TAJA155M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA155M025RNJ Details Description
Related parts for TAJA155M025RNJ
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT 4V SOT-323 datasheet.pdf
SWITCH UNIT SQUARE ALT 3POS datasheet.pdf
CAP CER 120PF 300V 1111 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf