AVX Corporation TAJA684M035RNJ
TAJA684M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA684M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA684M035RNJ.pdf
Availability of TAJA684M035RNJ
QUANTITY
TAJA684M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA684M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA684M035RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA684M035RNJ
Related LinksTAJA684, TAJA684M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA684M035RNJ Details Description
Related parts for TAJA684M035RNJ
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 4POS datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOP datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT COAX SKT datasheet.pdf
PEDESTAL TERMINAL BLOCKS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
QFN-44 TO DIP-44 SMT ADAPTER datasheet.pdf
OSC MEMS 110.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf