AVX Corporation TAJA686M004RNJ
TAJA686M004RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA686M004RNJ
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA686M004RNJ.pdf
Availability of TAJA686M004RNJ
QUANTITY
TAJA686M004RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA686M004RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA686M004RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA686M004RNJ
Related LinksTAJA686, TAJA686M004RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA686M004RNJ Details Description
Related parts for TAJA686M004RNJ
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC FPGA 201 I/O 256BGA datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SM06-SL710, REPLACEMENT LID datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
FRONT ADAPTER datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf