AVX Corporation TAJB107M010RNJ
TAJB107M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJB107M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 1210
Datasheet Download
TAJB107M010RNJ.pdf
Availability of TAJB107M010RNJ
QUANTITY
TAJB107M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJB107M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJB107M010RNJ
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJB107M010RNJ
Related LinksTAJB107, TAJB107M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJB107M010RNJ Details Description
Related parts for TAJB107M010RNJ
IC MOSFET DVR DUAL PWR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 1CH 150KSPS 8-MSOP datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf