AVX Corporation TAJB336M004RNJ
TAJB336M004RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJB336M004RNJ
Brief Description
CAP TANT 33UF 4V 20% 1210
Datasheet Download
TAJB336M004RNJ.pdf
Availability of TAJB336M004RNJ
QUANTITY
TAJB336M004RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJB336M004RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJB336M004RNJ
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJB336M004RNJ
Related LinksTAJB336, TAJB336M004RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJB336M004RNJ Details Description
Related parts for TAJB336M004RNJ
Crystal 10.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN TERM BACKUP .140 INS datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 56TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W MFLAT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FUSE BLOCK ACS COVER 100A 600V datasheet.pdf
PLUG SPRING-CAGE TERM BLOCK datasheet.pdf
BOX S STEEL 33.86"L X 25.2"W datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
DIN RAIL 35MM SLOTTED ALUMINUM datasheet.pdf