AVX Corporation TAJB685K020SNJ
TAJB685K020SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJB685K020SNJ
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1210
Datasheet Download
TAJB685K020SNJ.pdf
Availability of TAJB685K020SNJ
QUANTITY
TAJB685K020SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJB685K020SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJB685K020SNJ
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJB685K020SNJ
Related LinksTAJB685, TAJB685K020SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJB685K020SNJ Details Description
Related parts for TAJB685K020SNJ
CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DIVIDER DIV X2 5V ECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC FPGA 244 I/O 388BGA datasheet.pdf
ANT EMB MININANO 802.11BA IPEX datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
14+14 TRIO-TEK FEMALE HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf