Abracon Corporation ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS3.pdfABLS3.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
Related LinksABLS3-9.83, ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABLS3-9.8304MHZ-D4Y-T
IDC CABLE - MDN24K/MC24M/X datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT 10TDFN datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 22POS VERT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
74 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
10UF 350V 10X16 datasheet.pdf