AVX Corporation TAJC107M010RNJ
TAJC107M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC107M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC107M010RNJ.pdf
Availability of TAJC107M010RNJ
QUANTITY
TAJC107M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC107M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC107M010RNJ
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC107M010RNJ
Related LinksTAJC107, TAJC107M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC107M010RNJ Details Description
Related parts for TAJC107M010RNJ
FIXED IND 180UH 4A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 15.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT1061 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SSD 512 MB COMPACTFLASH TYPE1 IT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.8A TO252-2 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf