AVX Corporation TAJD226K020HNJ
TAJD226K020HNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226K020HNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD226K020HNJ.pdf
Availability of TAJD226K020HNJ
QUANTITY
TAJD226K020HNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226K020HNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD226K020HNJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226K020HNJ
Related LinksTAJD226, TAJD226K020HNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226K020HNJ Details Description
Related parts for TAJD226K020HNJ
IC REG BUCK PROG 0.1A QD 16TSSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 8OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M25 datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI YEL 220V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf