AVX Corporation TAJD226K035H
TAJD226K035H picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226K035H
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD226K035H.pdf
Availability of TAJD226K035H
QUANTITY
TAJD226K035H Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226K035H
Internal Part NumberEIS-TAJD226K035H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
Standard Package500
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226K035H
Related LinksTAJD22, TAJD226K035H Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226K035H Details Description
Related parts for TAJD226K035H
IC 3PRT CABLE TXRX/ARBIT 80HTQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 16A TO220AB datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 1K OHM 5% AXL datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 50A datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG GRN datasheet.pdf