AVX Corporation TAJD227M010SNJ
TAJD227M010SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD227M010SNJ
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD227M010SNJ.pdf
Availability of TAJD227M010SNJ
QUANTITY
TAJD227M010SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD227M010SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD227M010SNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD227M010SNJ
Related LinksTAJD227, TAJD227M010SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD227M010SNJ Details Description
Related parts for TAJD227M010SNJ
IAP 1.5N/2AN datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FLASHLIGHT LED 65LM D(2) datasheet.pdf
IC GATE DRIVER ULT FAST 9A 6-DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf