AVX Corporation TAJD337K010RNJ
TAJD337K010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD337K010RNJ
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD337K010RNJ.pdf
Availability of TAJD337K010RNJ
QUANTITY
TAJD337K010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD337K010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD337K010RNJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD337K010RNJ
Related LinksTAJD337, TAJD337K010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD337K010RNJ Details Description
Related parts for TAJD337K010RNJ
HEADER COUPLER 5.08MM 9POS BK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0502 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 180SEC 28-SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 150mA Backlight, Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 470 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf