AVX Corporation TAJD685K050SNJ
TAJD685K050SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD685K050SNJ
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD685K050SNJ.pdf
Availability of TAJD685K050SNJ
QUANTITY
TAJD685K050SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD685K050SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD685K050SNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD685K050SNJ
Related LinksTAJD685, TAJD685K050SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD685K050SNJ Details Description
Related parts for TAJD685K050SNJ
VARISTOR 670V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SET TEST LEAD SM CLIP 9" PIGTAIL datasheet.pdf
KIT CAP CERAMIC HI CAP MLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
5M SHIELDED CABLE WITH M8 F datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf