AVX Corporation TAJE226K035HNJ
TAJE226K035HNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJE226K035HNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TAJE226K035HNJ.pdf
Availability of TAJE226K035HNJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TAJE226K035HNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJE226K035HNJ
Internal Part NumberEIS-TAJE226K035HNJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesTAJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJE226K035HNJ
Related LinksTAJE226, TAJE226K035HNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJE226K035HNJ Details Description
Related parts for TAJE226K035HNJ
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 10% 35W TO263 datasheet.pdf
RES 2.008K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf