AVX Corporation TAJE336K035RNJ
TAJE336K035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJE336K035RNJ
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TAJE336K035RNJ.pdf
Availability of TAJE336K035RNJ
QUANTITY
TAJE336K035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJE336K035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJE336K035RNJ
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJE336K035RNJ
Related LinksTAJE336, TAJE336K035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJE336K035RNJ Details Description
Related parts for TAJE336K035RNJ
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0804 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL MCB2103 + ULINK-ME datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf