AVX Corporation TAJR104M035RNJ
TAJR104M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJR104M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 20% 0805
Datasheet Download
TAJR104M035RNJ.pdf
Availability of TAJR104M035RNJ
QUANTITY
TAJR104M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJR104M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJR104M035RNJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)29 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJR104M035RNJ
Related LinksTAJR104, TAJR104M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJR104M035RNJ Details Description
Related parts for TAJR104M035RNJ
CONN PLUG 100POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1.5A TO126 datasheet.pdf
TERM LED 110VDC/220V WM BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 SLIDE BASE 6V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf