AVX Corporation TAJR335M010RNJ
TAJR335M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJR335M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 0805
Datasheet Download
TAJR335M010RNJ.pdf
Availability of TAJR335M010RNJ
QUANTITY
TAJR335M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJR335M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJR335M010RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJR335M010RNJ
Related LinksTAJR335, TAJR335M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJR335M010RNJ Details Description
Related parts for TAJR335M010RNJ
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 64POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
KJB 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf