AVX Corporation TAJS105M010RNJ
TAJS105M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS105M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 1UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS105M010RNJ.pdf
Availability of TAJS105M010RNJ
QUANTITY
TAJS105M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS105M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS105M010RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS105M010RNJ
Related LinksTAJS105, TAJS105M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS105M010RNJ Details Description
Related parts for TAJS105M010RNJ
FIXED IND 2.7UH 300MA SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 12POS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON REBEL datasheet.pdf
TVS DIODE 80VWM 130VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG RG58 STRD ECON datasheet.pdf
RES 0.634 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf