AVX Corporation TAJS105M020RNJ
TAJS105M020RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS105M020RNJ
Brief Description
CAP TANT 1UF 20V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS105M020RNJ.pdf
Availability of TAJS105M020RNJ
QUANTITY
TAJS105M020RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS105M020RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS105M020RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS105M020RNJ
Related LinksTAJS105, TAJS105M020RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS105M020RNJ Details Description
Related parts for TAJS105M020RNJ
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 150MW 0603 datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN DL LDO 20TQFN datasheet.pdf
SCREW CLAMP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
KJA 24C 12#16 12#12 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf