AVX Corporation TAJS156K010RNJ
TAJS156K010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS156K010RNJ
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 10% 1206
Datasheet Download
TAJS156K010RNJ.pdf
Availability of TAJS156K010RNJ
QUANTITY
TAJS156K010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS156K010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS156K010RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS156K010RNJ
Related LinksTAJS156, TAJS156K010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS156K010RNJ Details Description
Related parts for TAJS156K010RNJ
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP HSB110A ZN/SN 10 PC datasheet.pdf
VHDCI STACKED RCPT W/CVR 136CKT datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 21 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE PIN RA datasheet.pdf