AVX Corporation TAJS335M010RNJ
TAJS335M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS335M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS335M010RNJ.pdf
Availability of TAJS335M010RNJ
QUANTITY
TAJS335M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS335M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS335M010RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS335M010RNJ
Related LinksTAJS335, TAJS335M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS335M010RNJ Details Description
Related parts for TAJS335M010RNJ
CONN SPD FLNG 10-12 AWG #8 P-GRP datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf