AVX Corporation TAJW226K010HNJ
TAJW226K010HNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW226K010HNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TAJW226K010HNJ.pdf
Availability of TAJW226K010HNJ
QUANTITY
TAJW226K010HNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW226K010HNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW226K010HNJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW226K010HNJ
Related LinksTAJW226, TAJW226K010HNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW226K010HNJ Details Description
Related parts for TAJW226K010HNJ
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 430 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 INCAND MIDG SLDR datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf