AVX Corporation TAJW226M010RNJ
TAJW226M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW226M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TAJW226M010RNJ.pdf
Availability of TAJW226M010RNJ
QUANTITY
TAJW226M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW226M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW226M010RNJ
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW226M010RNJ
Related LinksTAJW226, TAJW226M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW226M010RNJ Details Description
Related parts for TAJW226M010RNJ
HEAT SINK 45MM X 45MM X 19.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 15W datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 3.3 ESD 14SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR COTS datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf