AVX Corporation TAJW686K006RNJ
TAJW686K006RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW686K006RNJ
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2312
Datasheet Download
TAJW686K006RNJ.pdf
Availability of TAJW686K006RNJ
QUANTITY
TAJW686K006RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW686K006RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW686K006RNJ
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW686K006RNJ
Related LinksTAJW686, TAJW686K006RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW686K006RNJ Details Description
Related parts for TAJW686K006RNJ
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 36POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 31POS datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL DPDT 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf