AVX Corporation TAJW686K010RNJ
TAJW686K010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW686K010RNJ
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
TAJW686K010RNJ.pdf
Availability of TAJW686K010RNJ
QUANTITY
TAJW686K010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW686K010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW686K010RNJ
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW686K010RNJ
Related LinksTAJW686, TAJW686K010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW686K010RNJ Details Description
Related parts for TAJW686K010RNJ
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0201 datasheet.pdf
CERAMIC RESONATOR 522 KHZ datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL .3MX4.6M datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf