AVX Corporation TAJY337K006RNJ
TAJY337K006RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJY337K006RNJ
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
TAJY337K006RNJ.pdf
Availability of TAJY337K006RNJ
QUANTITY
TAJY337K006RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJY337K006RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJY337K006RNJ
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJY337K006RNJ
Related LinksTAJY337, TAJY337K006RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJY337K006RNJ Details Description
Related parts for TAJY337K006RNJ
FIXED IND 3.3UH 4.7A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIODE 800V Y2-DCB datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
6P + PE MALE INSERT 16A 500V/UL datasheet.pdf