AVX Corporation TAP336J010SRW
TAP336J010SRW picture photo
Mfg. Part Number
TAP336J010SRW
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 5% RADIAL
Datasheet Download
TAP336J010SRW.pdf
Availability of TAP336J010SRW
QUANTITY
TAP336J010SRW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP336J010SRW
Internal Part NumberEIS-TAP336J010SRW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP336J010SRW
Related LinksTAP336, TAP336J010SRW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP336J010SRW Details Description
Related parts for TAP336J010SRW
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2771SD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V OUT 24W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 45MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 0.52" datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 44POS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT RA datasheet.pdf