AVX Corporation TAP336K010BRW
TAP336K010BRW picture photo
Mfg. Part Number
TAP336K010BRW
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL
Datasheet Download
TAP336K010BRW.pdf
Availability of TAP336K010BRW
QUANTITY
TAP336K010BRW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP336K010BRW
Internal Part NumberEIS-TAP336K010BRW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP336K010BRW
Related LinksTAP336, TAP336K010BRW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP336K010BRW Details Description
Related parts for TAP336K010BRW
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 1POS .100 GOLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 2A 200V 1PH WOG datasheet.pdf
IC SOC IEEE 802.15.4/ZIG 40VQFN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf