AVX Corporation TAP336M025SPA
TAP336M025SPA picture photo
Mfg. Part Number
TAP336M025SPA
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
TAP336M025SPA.pdf
Availability of TAP336M025SPA
QUANTITY
TAP336M025SPA Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP336M025SPA
Internal Part NumberEIS-TAP336M025SPA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeJ
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP336M025SPA
Related LinksTAP336, TAP336M025SPA Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP336M025SPA Details Description
Related parts for TAP336M025SPA
RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERFORM 6A datasheet.pdf
TOOL INSERT 15POS 3ROW L SERIES datasheet.pdf
CABLE SVT OUTLET TO PIGTAIL 2FT datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
T-COUPLE K L=50CM 4M datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CODEC STEREO PORTABLE 32QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf