Toshiba Semiconductor & Storage TAR5SB33(TE85L,F)
TAR5SB33(TE85L,F) picture photo
Mfg. Part Number
TAR5SB33(TE85L,F)
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A SMV
Datasheet Download
TAR5SB33(TE85L,F).pdf
Availability of TAR5SB33(TE85L,F)
QUANTITY
TAR5SB33(TE85L,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of TAR5SB33(TE85L,F)
Internal Part NumberEIS-TAR5SB33(TE85L,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.13V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 15V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSMV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAR5SB33(TE85L,F)
Related LinksTAR5SB33, TAR5SB33(TE85L,F) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TAR5SB33(TE85L,F) Details Description
Related parts for TAR5SB33(TE85L,F)
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7S 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf