TE Connectivity Raychem Cable Protection TAT-125-3/16-6-STK
TAT-125-3/16-6-STK picture photo
Mfg. Part Number
TAT-125-3/16-6-STK
Datasheet Download
TAT-125-3/16-6-STK.pdf
Availability of TAT-125-3/16-6-STK
QUANTITY
TAT-125-3/16-6-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of TAT-125-3/16-6-STK
Internal Part NumberEIS-TAT-125-3/16-6-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesTAT-125
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.187" (4.8mm)
Inner Diameter - Recovered0.093" (2.36mm)
Recovered Wall Thickness0.028" (0.71mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined
ColorBlue
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAT-125-3/16-6-STK
TAT-125-3/16-6-STK Details Description
Related parts for TAT-125-3/16-6-STK
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 72" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf