TXC CORPORATION TB-10.000MDD-T
TB-10.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-10.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-10.000MDD-T.pdf
Availability of TB-10.000MDD-T
QUANTITY
TB-10.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-10.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-10.000MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-10.000MDD-T
Related LinksTB-10.0, TB-10.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-10.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-10.000MDD-T
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2.5A TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 745MA 465 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector 10 Position 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf