TXC CORPORATION TB-12.000MDE-T
TB-12.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.000MDE-T.pdf
Availability of TB-12.000MDE-T
QUANTITY
TB-12.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.000MDE-T
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.000MDE-T
Related LinksTB-12.0, TB-12.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-12.000MDE-T
RES SMD 270 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN TERM BLK HEX RAIL MNT WM BR datasheet.pdf
SL100 RA REC 140P 165 30PN T3 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 40POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE FOR SHUR PLG datasheet.pdf
LED XR-M 5700K 4-UP SQUARE datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 2FU/127 AR datasheet.pdf