TXC CORPORATION TB-120.000MCD-T
TB-120.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-120.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-120.000MCD-T.pdf
Availability of TB-120.000MCD-T
QUANTITY
TB-120.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-120.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-120.000MCD-T
Standard Package250
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-120.000MCD-T
Related LinksTB-120., TB-120.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-120.000MCD-T Details Description
Related parts for TB-120.000MCD-T
IC AUDIOPROCESSOR DUAL 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
STAT BAG MET-OUT 4"X6" ZIP 100PK datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 125VC SMCJ datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 12POS SINGLE datasheet.pdf