TXC CORPORATION TB-125.000MCD-T
TB-125.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-125.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-125.000MCD-T.pdf
Availability of TB-125.000MCD-T
QUANTITY
TB-125.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-125.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-125.000MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-125.000MCD-T
Related LinksTB-125., TB-125.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-125.000MCD-T Details Description
Related parts for TB-125.000MCD-T
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 5POS 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC BINARY RATE MULTIPLR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf