TXC CORPORATION TB-13.513MDE-T
TB-13.513MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-13.513MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 13.513MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-13.513MDE-T.pdf
Availability of TB-13.513MDE-T
QUANTITY
TB-13.513MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-13.513MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-13.513MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13.513MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-13.513MDE-T
Related LinksTB-13.5, TB-13.513MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-13.513MDE-T Details Description
Related parts for TB-13.513MDE-T
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 994BGA datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONSOLE STEEL GRAY 3.5"LX7.75"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64QFN datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf