TXC CORPORATION TB-14.7456MDE-T
TB-14.7456MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-14.7456MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-14.7456MDE-T.pdf
Availability of TB-14.7456MDE-T
QUANTITY
TB-14.7456MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-14.7456MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-14.7456MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-14.7456MDE-T
Related LinksTB-14.7, TB-14.7456MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-14.7456MDE-T Details Description
Related parts for TB-14.7456MDE-T
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD GPRS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 20POS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
BLZP 5.00/20/180LH SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf