TXC CORPORATION TB-15.8682MCE-T
TB-15.8682MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-15.8682MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-15.8682MCE-T.pdf
Availability of TB-15.8682MCE-T
QUANTITY
TB-15.8682MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-15.8682MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-15.8682MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-15.8682MCE-T
Related LinksTB-15.8, TB-15.8682MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-15.8682MCE-T Details Description
Related parts for TB-15.8682MCE-T
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 100W TO220AB datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .064DIA TINLEAD datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER PICTAIL ETHERNET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 6DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 170A 658W INT-A-PAK datasheet.pdf