TXC CORPORATION TB-15.8682MDD-T
TB-15.8682MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-15.8682MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-15.8682MDD-T.pdf
Availability of TB-15.8682MDD-T
QUANTITY
TB-15.8682MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-15.8682MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-15.8682MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-15.8682MDD-T
Related LinksTB-15.8, TB-15.8682MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-15.8682MDD-T Details Description
Related parts for TB-15.8682MDD-T
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 11.4A DPAK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 35POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.472" ALUMINUM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-18 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf