TXC CORPORATION TB-15.8682MDE-T
TB-15.8682MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-15.8682MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-15.8682MDE-T.pdf
Availability of TB-15.8682MDE-T
QUANTITY
TB-15.8682MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-15.8682MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-15.8682MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-15.8682MDE-T
Related LinksTB-15.8, TB-15.8682MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-15.8682MDE-T Details Description
Related parts for TB-15.8682MDE-T
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD BUS TXRX 16-DIP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1FU/115 AR UC datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 75mA Backlight 24-VQFN (4x4) datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf