TXC CORPORATION TB-18.432MDE-T
TB-18.432MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-18.432MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-18.432MDE-T.pdf
Availability of TB-18.432MDE-T
QUANTITY
TB-18.432MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-18.432MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-18.432MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-18.432MDE-T
Related LinksTB-18.4, TB-18.432MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-18.432MDE-T Details Description
Related parts for TB-18.432MDE-T
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf