TXC CORPORATION TB-20.000MBE-T
TB-20.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-20.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-20.000MBE-T.pdf
Availability of TB-20.000MBE-T
QUANTITY
TB-20.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-20.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-20.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-20.000MBE-T
Related LinksTB-20.0, TB-20.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-20.000MBE-T Details Description
Related parts for TB-20.000MBE-T
CONN HEADER 12POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC INVERTER 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62239 datasheet.pdf
CONN DIN M FEMALE 80CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
AT-8100 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
FUSE 450V 3AB PT 10A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf