TXC CORPORATION TB-25.000625MBE-T
TB-25.000625MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-25.000625MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-25.000625MBE-T.pdf
Availability of TB-25.000625MBE-T
QUANTITY
TB-25.000625MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-25.000625MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-25.000625MBE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.000625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-25.000625MBE-T
Related LinksTB-25.00, TB-25.000625MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-25.000625MBE-T Details Description
Related parts for TB-25.000625MBE-T
POLYSWITCH PTC RESET 1.1A T/R datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POLE 1.5A 28VDC datasheet.pdf
GROMMET 14-15MM KDT/Z14 FOR SPLI datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf